שישים ותשע לישראל, יובל לכיבוש

  • 30/04/2017

השבוע נחגוג את יום העצמאות ה-69 של ישראל, ולפני כן נציין בלב כואב את המחיר ששילמו מיטב בנינו ובנותינו על הגנתה, ולמען קיומה של ישראל שתיכון ברוח מגילת העצמאות - מדינת הלאום של העם היהודי וכל אזרחיה, מדינה דמוקרטית שוויונית ושואפת לשלום עם שכניה. 

  • resistance
  • הסרט "זוהר של התנגדות" של הבמאי ג'סי רוברטס

     

בימים אלה, כאשר יש מי הקם על ארגוני זכויות האדם בישראל, ומכפיש את שמם כאויב המדינה, נזכיר את תמיכתנו בארגונים, את אמונתנו העמוקה שהם פועלים למען סיום הכיבוש המאיים על קיומה של מדינתנו במתכונת הקמתה. ההסתה נגד הארגונים והחרמתם, תוך ניסיון לגרור מדינה זרה לאותו חרם - מסכנת את ביטחונם - בד בבד עם הפגיעה הקשה בדמוקרטיה הישראלית והניסיון הבוטה לסתום פיות של ביקורת נגד מדיניות הממשלה.
אנו מבקשות לפרוס לפניכם מקצת מהפעולות להן הקרן שותפה בימים אלה: 

בערב יום הזיכרון, עמותת "לוחמים לשלום", יחד עם "פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני", יקיימו את טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני: ציון הטרגדיה האישית-לאומית למען שותפות בכאב ושאיפה לשלום. נושא הטקס השנה יהיה "חולקים בכאב, בונים תקווה", אירוע זה, שהחל כאירוע צנוע הפך בחלוף השנים לאירוע בהשתתפות אלפים. הטקס יתקיים בהיכל קבוצת שלמה סמוך למרכז הירידים בת"א. כדי לצפות בטקס בשידור חי מביתכן/ם לחצו כאן.
במוצאי יום העצמאות תשיק עמותת סולידריות, את "פסטיבל הקולנוע לסרטי זכויות אדם", שיערך בפעם החמישית בסינמטק ת"א. הפסטיבל נועד להציג סיפורים שסדר היום הישראלי מדחיק, בימים בהם "תרבות מטעם", כמו גם צנזורה והפחדה ממסדית נותנים את הטון. הפסטיבל יעמוד בסימן 50 שנה לכיבוש, ויוצגו בו סרטים עלילתיים ותיעודיים של במאים ובמאיות ידועי שם מהארץ ומהעולם, ולצידם סרטונים של פעילי זכויות אדם.
הפסטיבל, שיתקיים ב-4 למאי, ייפתח בסרטם של האחים דארדן בהקרנת טרום-בכורה "הנערה האלמונית". אירוע הפתיחה מופק בשיתוף הקרן, ובו יישאו דברים הח"מ, לצד ג'אד נאמן, מירה עווד ונטע פטריק, מנכ"לית 'יש דין'. התכנית תכלול הופעת אמנים, דיונים ותערוכות – לכל אלה אתם/ן מוזמנים/ות!


אתר האינטרנט "50 סוף":
האתר, שהוקם על ידי שתיל וסיסו (Save Israel Stop The Occupation), מאגד את פעילויות ארגוני החברה האזרחית וגופים נוספים הקוראים לשים קץ לשליטה הצבאית על אוכלוסייה אזרחית פלסטינית בשטחים, בשנת החמישים למלחמת ששת הימים. החודש תמצאו שם פרטים אודות הסיור לחברון של "שוברים שתיקה"; אירוע "רוכבות לשלום"; ומפגשי הדיאלוג הישראלי- פלסטיני מטעם "הטלוויזיה החברתית". באתר יוצגו בשבועות הקרובים פעילויות נוספות (שיוצגו גם באתר "הארץ").
לסיום אגרתנו נזכיר שוב ששמחת יום עצמאותנו מהולה בכאב העמוק על אובדן יקירנו, והנטל המוטל עלינו - איש בדרכו - לעשות כמיטבו למען הגנה על הדמוקרטיה הישראלית שרק היא תבטיח קיום בביטחון לדורות הבאים. 

שלכם/ן,


טליה ששון, נשיאת הקרן החדשה לישראל
רחל ליאל, מנכ"לית הקרן החדשה לישראל


להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר. 


  • lonis

רבים בישראל המזדהים עם ערכי הדמוקרטיה, נחרדים מול המתקפה הברוטלית על הערכים הללו מצד הממשל וקבוצות אנטי-דמוקרטיות וגזעניות. הקמפיין "לא נסתום את הפה" הוא קריאה ציבורית לכל אותם רבים, לעשות מעשה ולשנות מציאות