הקרן מסיימת עונה מוצלחת של מאבק בגזענות בכדורגל

  • 05/06/2016


עונת הכדורגל 2015/16 נגמרה והקרן החדשה לישראל מסכמת בהצלחה את הפרויקטים שהיא מפעילה בתחום הכדורגל: מדד הגזענות המתפרסם מדי שבוע, "קבוצת השווים" (קבוצה מעורבת של ילדים ירושלמים יהודים וערבים) וחלוקת המענקים למועדוני כדורגל ברחבי הערץ שפועלים למען חיים משותפים לשני העמים. 

 

פרויקט "קבוצת השווים", שפועל בשיתוף הפועל קטמון ובית הספר לכדורגל בבית צפאפא,  ציין את סיום העונה בקליפ מגניב שמתעד את הדרך שעושים 2 שחקני הקבוצה, יהודי וערבי, החל מהחדר שלהם בבית ועד לאימון המשותף. 

    • team equals

 ביום שלישי ה-24.5.16, במחצית משחק גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, נערך טקס חגיגי בו הוכרזו קבוצות הכדורגל שזכו למענקים כספיים בזכות פועלן לטובת קידום חיים משותפים. המענקים בסך כולל של 100,000 ₪ נתנו על  ידי תכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" של הקרן וההתאחדות לכדורגל בישראל, זאת במטרה לקדם חיים משותפים, סובלנות ודו קיום במגרש ומחוצה לו. היוזמה נולדה על רקע גל האלימות, שמוביל להחרפה ביחסי יהודים וערבים בישראל, ומטרתה להאיר ולתמוך בפעילויות יזומות שמקדמות שיתופי פעולה וסובלנות בין יהודים וערבים. 

 

בטקס לקחו חלק מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר; עבאס סואן, חבר בוועדה לקבלת המענקים וכדורגלן עבר בנבחרת ישראל; גל קרפל, רכז תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות', והזוכים במענקים. 

 

זהו הסבב השני של מענקים לקבוצות המקדמות סובלנות ודו קיום. עד כה זכו 13 קבוצות בסכום כולל של 65,000 ש"ח. בחודש אוגוסט הקרוב ייפתח סבב נוסף בו יוענקו 30,000 ₪. היוזמה צפויה להמשיך גם לאורך העונה הבאה.  

 

    • foot 6

(נציגי כל הקבוצות הזוכות בצילום משותף)


להלן פירוט הקבוצות הזוכות, מתוך עשרות הפניות שהתקבלו:

 

הפועל אורנית - קבוצת ליגה ג' שמקיימת אימונים משותפים עם ילדי כפר קאסם וג'לג'וליה.

 

קבוצות הנוער של מכבי ת"א ושל צעירי טייבה - על שיתוף פעולה בין המועדונים למען דו קיום והכלת האחר.

 

מכבי אחי ערערה - קבוצת ליגה ג' שמקיימת הרצאות ושילוט למיגור אלימות ולקבל האחר.

 

עמותת נחל אלכסנדר - הפועלת לשינוי וקידום חברתי, תוך הקמת מגרש כדורגל ויוזמת קבוצות מעורבות של ילדי השרון והמשולש.

 

מדינת הכדורגל - אשר הקימה פרויקט כדורגל חובבני לקידום דו קיום ובעיר לוד.

 

מועדון הספורט השלום והאחווה מגידו - אשר מקיים פעילות שוטפת בשיתוף ילדים ערבים-יהודים, דתיים- חילוניים, פריפריה-מרכז.

 

 

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "היוזמה המשותפת הזאת, היא נדבך נוסף ומרכזי בחתירה שלנו לעבר כדורגל נקי מאלימות ומגזענות המושתת על כבוד, שוויון ואחדות. הכדורגל היה וימשיך להיות גשר לחיבור, לסובלנות, לדו קיום ולחיים משותפים כאן. זאת הדרך שלנו לעודד ולתגמל את מי שמצטרפים ליוזמה ומתעקשים לאחד את החברה הישראלית והכדורגל הישראלי ולא להעמיק שסעים. אני צופה המשך היענות גדולה ועוד הרבה יוזמות ברוכות".

 

עבאס סואן, חבר בוועדה לקבלת המענקים וכדורגלן עבר בנבחרת ישראל: "הקול קורא הזה נחוץ וחשוב במיוחד בעת הזו. הכדורגל הוא אי של שפיות בחברה הישראלית וחשוב להציב זרקור ולקדם פעילויות חיוביות, שמתרחשות על מגרש הכדורגל באופן יום יומי ברחבי הארץ״. 

    • foot 4

בנוסף, תוכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" של הקרן פרסמה את הדו"ח המסכם שלה לעונת 2015/2016. התוכנית, שבה משלבות כוחות הקרן וההתאחדות לכדורגל, שולחת מתנדבים לכל מגרשי הכדורגל מליגת העל מדי שבת כדי לתעד ולעקוב אחרי גילויי הגזענות והאלימות של קהלי הקבוצות השונות, וזאת במטרה למגר את הכדורגל הישראלי מתופעות בזויות אלה.


הקרן החדשה לישראל מאחלת לאוהדי הכדורגל צפייה מהנה במשחקי יורו 2016 וקיץ מוצלח! אנחנו מזמינים אותכם לעקוב אחרי פרסומינו בנוגע למאבק בגזענות ובאלימות בכדורגל הישראלי, ולהצטרף למאמץ המשותף.


תגיות:

להיות מעודכן זה להשפיע
 

הרשמ/י לניוזלטר של הקרן, התעדכנ/י בחדשות ובפעילויות הקרן, קח/י חלק פעיל במאבק על שמירת אופיה הדמוקרטי של ישראל וסייע לנו ליצור חברה פלורליסטית וצודקת יותר. 


  • lonis

רבים בישראל המזדהים עם ערכי הדמוקרטיה, נחרדים מול המתקפה הברוטלית על הערכים הללו מצד הממשל וקבוצות אנטי-דמוקרטיות וגזעניות. הקמפיין "לא נסתום את הפה" הוא קריאה ציבורית לכל אותם רבים, לעשות מעשה ולשנות מציאות